پرسش‌های متداول

زمانبندی انتشار نشریه علوم و فنون نظامی چگونه است؟

فصلنامه علوم و فنون نظامی از سال 1386 تاکنون هر سال در چهار شماره (بهار، تابستان، پاییز و زمستان) بصورت فصلنامه منتشر شده است. از شماره 18 و بهار 1390 دارای مجوز علمی- ترویجی می باشد.

فصلنامه علوم و فنون نظامی چه نوع مقالاتی را چاپ و منتشر می کند؟

مقاله توصیفی- تحلیلی (تالیف یا ترجمه) که در آن موضوعات کلاسیک و نوین علوم و فنون نظامی را به زبانی ساده که برای عموم دانشجویان و استادان قابل فهم باشد، شرح داده شده باشد، یا ممکن است بخشی از مقاله پژوهشی باشد. یا اینکه موضوعی را که بخشی از مخاطبان این علوم ممکن است با آن موضوع آشنا نباشند، معرفی کرده زمینه های کاری آن را توضیح دهد و افق های آینده را برای علاقه مندان به تحقیق باز کند. همچنین دیدگاهها ی نویسندگان درباره وضعیت دفاعی و نظامی در کشور یا در سطح جهانی نیز قابل بررسی و انتشار است. از مقالاتی که به معرفی یا نقد کتابهای جدید در حوزه های مختلف تخصصی نظامی می پردازد و نیز از ارسال مساله و راه کارها در هر زمینه ای که علاقه مند هستید، استقبال می شود.

شیوه ارسال مقاله به فصلنامه علوم و فنون نظامی چگونه است؟

پاسخ این پرسش به تفصیل در قسمت های مربوط به فرآیند پذیرش مقالات و راهنمای نویسندگان در همین سامانه آمده است. لطفا مراجعه بفرمایید.

فصلنامه علوم و فنون نظامی را چگونه و از کجا تهیه کنیم؟

هر شماره از مجله پس از آماده سازی ابتدا بر روی سایت نشریه به آدرس www.qjmst.ir قرار داده می شود و می توانید مقالات آن را به صورت فایل PDF دانلود کنید. سپس نسخه چاپی آن، برای اعضای حقیقی و حقوقی و مشترکین ارسال می گردد. علاقه مندان می توانند با پر کردن فرم اشتراک و پرداخت حق اشتراک سالیانه، مشترک شوند. شماره های قبلی مجله نیز از طریق انتشارات دافوس آجا موجود و قابل خریداری است.

فرآیند چاپ و انتشار مقاله در فصلنامه علوم و فنون نظامی چه مدت طول می کشد؟

پس از عضویت در سایت سامانه نشریه و بارگذاری مقاله از طریق سامانه، تعیین داور(ان) و اخذ موافقت او (آنها) برای داوری و سپس ارسال مقاله برای داوران و دریافت نتیجه داوری دست کم سه ماه فرصت نیاز دارد. در صورت پذیرش نهایی، مقاله در نوبت چاپ قرار میگیرد تا بعد از صفحه بندی و ویراستاری و بازبینی نهایی توسط نویسنده، چاپ شود که طی شدن این مراحل نیز زمان خاص خود را لازم دارد. وضعیت مقاله را در هر لحظه می‌توانید از طریق همین سامانه با ورود به بخش ارسال مقاله پیگیری نمایید.

فصلنامه علوم و فنون نظامی در چه پایگاههایی نمایه می شود؟

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)